Oldalfa
Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

A KRÉTA program fontos eleme az Elektronikus napló, amely elérhetővé teszi a jogosultsággal rendelkező pedagógusok számára, hogy az oktatás-neveléshez kapcsolódó adminisztrációs feladataikat elvégezhessék.

Az Elektronikus napló rendszer felületén az alábbi elemeket érhetjük el:

Címsor

A címsor az az általános információkat tartalmazó sáv a képernyő tetején, amely minden lapon megjelenik.

A címsor elején található az intézmény azonosító száma, neve, valamint az aktuális tanév. A címsor jobb oldalán található a bejelentkezett felhasználó neve, mellette zárójelben az automatikus kijelentkezésig hátralevő idő. Erre kattintva nyithatjuk le a profil kezelésére szolgáló menüt.

 Felhasználói profil kezelése

Az {'include'} makró nem jeleníthető meg. A megadott oldal nem található.

A címsor legvégén található ikonra kattintva érhető el a Termékportál.

 Termékportál

A KRÉTA program része egy Termékportál is, amelyben segédleteket, kézikönyveket találhat a rendszer működésével, használatával kapcsolatban.

A Temékportál fő részei:

  1. E-learning csoport
  2. Felhasználói kézikönyvek csoport


Bármelyik csoport kinyitható/bezárható, ha a nevére kattintunk. Kibontás után válik láthatóvá, hogy milyen dokumentumok érhetők el az aktuális csoportból.

A dokumentumok, a nevük mögött, a sor végén található ikonnal nyithatók meg.

Menüsor

A program menüsorából érhetők el a szoftver különböző funkciói. A főmenü elemeire kattintva a hozzá tartozó almenük lesznek elérhetők.

 A menüsor felépítése

A program menüsorából érhetők el a szoftver különböző funkciói.

Menüsor

A KRÉTA rendszer különböző moduljaiban (Adminisztrációs rendszer, Elektronikus napló, Elektronikus ellenőrző) a menüsor különböző funkciókat tartalmaz.

A KRÉTA Napló rendszer menüsora tartalmazza az egyes programfunkciók csoportosítását (főmenük). A főmenük feliratára kattintva jeleníthetők meg az azonos csoportba tartozó programfunkciók (almenük). 

A KRÉTA napló rendszerének főmenüje a képen látható funkciókat tartalmazza:

Az egyes főmenükön belül a különböző funkciók a - program működési logikája alapján - további csoportokra vannak bontva.

Menüpontok felépítésének elve

A menüsor legtöbbször követi a "fentről lefelé és balról jobbra" elvet, tehát az adattartalmak feltöltését, a műveletek elvégzési sorrendjét általában ez az elv határozza meg.

Haladási napló

Itt könyvelhetjük tanóráinkat, helyettesítéseinket és tanórán kívüli foglalkozásainkat. Megadhatjuk a nem kötött munkaidőben végzett tevékenységeinket.

 Haladási napló főmenü funkciói

Az elektronikus napló haladási napló részében könyvelhetjük a tanóráinkat, helyettesítéseinket. Itt kezelhetjük a tanórán kívüli foglalkozásokat és a nem kötött munkaidőt is. Ugrás a Videótárba

Lehetőségünk van rögzíteni óralátogatásokat és megtekinthetjük minden korábbi óránk adatát.

A Haladási napló főmenüben az alábbi funkciók érhetők el:

Napló kitöltése

Óralátogatások

Tanórák

Nem naplózott tanórák

Haladási napló főmenüpont bemutatása

Az alábbi videóban bemutatjuk az e-Napló modul Haladási napló menüpontját, annak témáival együtt.

Értékelések

A tanulók értékelését - mind érdemjeggyel történő. mind szöveges, mind százalékos - végezhetjük ebben a menüpontban. A korábbi értékeléseket megtekinthetjük, módosíthatjuk vagy törölhetjük - adott feltételek mellett.

 Értékelések főmenü funkciói

A KRÉTA rendszerben, amennyiben értékelést szeretne beírni, azaz a diákoknak értékelést adni, kattintson az Értékelések menüpontra, majd a lenyíló fülön válassza ki az értékelés típusát, hogy „Évközi”, „Félévi”, „Év végi” vagy „Egyéb” értékelést szeretne-e a rendszerben rögzíteni. A felugró ablakban még tudja módosítani az értékelés típusát, amennyiben ez szükséges. Ugrás a Videótárba

A menüben a különböző funkciók az alábbi csoportosításban láthatók:

Ezt követően kell meghatároznia, hogy kinek szeretne értékelést adni, azaz a másik kötelezően kiválasztandó elem a felugró ablakban, a "Foglalkozás" megadása. A legördülő menüben csak azok az osztályok/csoportok és azok tantárgyai jelennek meg, akik a tantárgyfelosztásban az adott Pedagógushoz vannak rendelve. Alapbeállításként csak ezeknek az osztályoknak/csoportoknak tud a Pedagógus értékelést adni.

Értékelés típus kiválasztása

Az alábbi videóban megtekintheti, hogy a KRÉTA rendszerben milyen típusú értékelések adására van lehetőség

Feljegyzések

Itt adhatunk beírásokat, dicséretket a tanulóknak, és készíthetünk továbbá elektronikus üzenetket, faliújság bejegyzéseket is.

 Feljegyzések főmenü funkciói

A KRÉTA rendszerben, amennyiben feljegyzést szeretne beírni diákoknak, kattintson a menüsorban a Feljegyzések menüpontra. Ugrás a Videótárba

A felületen kategóriákba rendezve, a Pedagógus szerepkörének megfelelő feljegyzés típusokat tudja használni.


Feljegyzések megjelenése

A feljegyzések típusa határozza meg, hogy az információk milyen dokumentumokban/felületeken jelennek meg a szülők/tanulók számára. A Beírások bekerülnek a Naplóba, törzslapra, Értesítőkbe, míg az Elektronikus üzenetek vagy Faliújság-bejegyzések csak az Elektronikus ellenőrzőben lesznek megtekinthetők.

 Bővebben az Elektronikus ellenőrzőről

Keresés


Mi a KRÉTA Elektronikus ellenőrző? 

A KRÉTA Elektronikus ellenőrző modulja a gondviselők és a tanulók számára nyújt segítséget az elektronikus naplóban tárolt adatok áttekintésével kapcsolatban,  személyi számítógépen vagy laptopon keresztül elérhető webes felületen. Az elektronikus ellenőrzőbe történő bejelentkezéshez ide kattintva olvashatnak részletes útmutatót!

Fontos tudni!

Minden KRÉTA rendszert használó intézmény saját maga készíti el és osztja ki az egyedi gondviselői és tanulói belépési azonosítókat, valamint tudatja az intézményi rendszer elérhetőségét a felhasználókkal.

Abban az esetben, ha nem tudja a felhasználónevét vagy jelszavát, akkor kérjük, hogy az iskolájának jelezze a problémát!

Mobil eszközön használja az elektronikus naplót? 

A kor követelményeinek megfelelően a tanulókkal kapcsolatos információkhoz nem csak böngészőn keresztül lehet hozzáférni, hanem mobil alkalmazáson keresztül is. A KRÉTA mobil alkalmazások elérhetők Android eszközökre a Google Play áruházból, továbbá IOS eszközökre az Apple Store-ból is. 

A mobil applikáció használatáról bővebben a KRÉTA Mobil Applikációk Tudásbázis oldalon olvashat!

Hogyan tudok bejelentkezni az elektronikus ellenőrzőbe? 

Az iskola rendszerét a KRÉTA rendszer webcímének a beírásával,  ill. - ha az iskola a weblapjára kitette a linket - akkor az iskola weblapján keresztül érheti el. Ha nem tudja a webcímet, akkor ide kattintva elérheti az intézménykeresőt és beléphet a saját rendszerébe. A bejelentkezéssel kapcsolatosan további információkat ide kattintva olvashat!

A használandó feljegyzés típus kiválasztása után, az azzal kapcsolatos felület jelenik meg.

Tanári feladatok


Osztályfőnöki feladatok


Dokumentumok


Heti órarend mező


  • Címkék nélkül