Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

Mi az a KRÉTA Digitális Kollaborációs Tér?

A KRÉTA Digitális Kollaborációs tér - rövidítve DKT - egy olyan komplex modul, amely segíti a tanárok és a diákok digitális online együttműködését, kommunikációját és a feladatok kiadását, szükségtelenné téve egyéb oktatási szoftverek használatát. Használatához nem szükséges az adatok újbóli feltöltése, automatikusan átveszi a KRÉTA által tárolt adatokat! Kiemelt funkciója a tanórai feladatok, a házi feladatok komplex, logikailag egységes rendszerben történő megjelenítése, emellett alkalmas csoportos feladatok kiadására is. Kezeli a határidőket, a beadási időszakokat az órai és házi feladatok esetében, valamint képes online kommunikációs platformot biztosítani a diákok és tanárok között.

A DKT használata tanároknak és diákoknak is egyszerűen elérhető a KRÉTA rendszerből vagy a KRÉTA mobil applikációkból!

Milyen előnyei vannak a KRÉTA DKT használatának? 

A különböző csoportmunka és kollaborációs szoftverek használata során időigényes feladatot jelent az iskolamenedzsment rész kialakítása a ezekben a programokban. Az ilyen alkalmazások hatékony  használatához fel kell tölteni a tanárok, a diákok, osztályok, csoportok, és a tantárgyak adatait, meg kell adni az osztályok, csoportok tanulóit, valamint a tantárgyfelosztást és az órarendet is, továbbá gondoskodni kell ezek naprákészen tartásáról is. 

A fentiekkel ellentétben a Digitális Kollaborációs Tér a KRÉTA rendszer integrált moduljaként működik, a használatához nem szükséges semmilyen további adatfeltöltést elvégezni! A KRÉTÁ-ban tárol adatokat a rendszer átveszi, a változásokat automatikusan követi, valamint képes arra is, hogy a DKT-ban megadott adatokat (pl. értékeléseket, házi feladatokat) automatikusan beírja a KRÉTA rendszerbe is!

Kik használhatják a Kollaborációs Teret?

Fontos tudni, hogy a DKT jelenleg csak tanulói és tanári bejelentkezéssel érhető el, de hamarosan szülői, gondviselői jogosultsággal is elérhetővé válik!

  • Címkék nélkül