Oldalfa
Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

Milyen funkconalítása van a KRÉTA Iskolai Egészségügyi Rendszernek? 

A KRÉTA alaprendszert használó köznevelési és közoktatási intézmények számára – minimálisan a korábban e célra használt SANUS3 program funkcionalitását lefedő, illetve annál bővebb funkcionalitással – az iskola-egészségügyi folyamatokat, a védőnők és az iskolaorvosok napi munkáját, jelentési kötelezettségeik ellátását támogató modul került kifejlesztésre.

A KRÉTA alaprendszert használó köznevelési és közoktatási intézmények számára – minimálisan a korábban e célra használt SANUS3 program funkcionalitását lefedő, illetve annál bővebb funkcionalitással – az iskola-egészségügyi folyamatokat, a védőnők és az iskolaorvosok napi munkáját, jelentési kötelezettségeik ellátását támogató modul (KRÉTA-IER) került kifejlesztésre.

Milyen folyamatokat támogat a KRÉTA-IER modulja? 

Az iskola-egészségügyi ellátás alábbi folyamatait támogatja a modul:

  • a rendszeres – jogszabályban előírt – védőnői és orvosi szűrővizsgálatok, alkalmassági egészségügyi szűrések, illetve az ennek kapcsán tett intézkedések,
  • tisztasági vizsgálatok, tetvesség szűrése
  • gondozási tevékenységek,
  • védőoltások eseti és kampányszerű lebonyolítása, (beleértve a szükséges gondviselői engedélyek beszerzését is);
  • tanulók számára tanácsadás, illetve akut ellátás, fogadóórák,
  • csoportos és egyéni egészségfejlesztési órák,
  • gyógytestneveléssel kapcsolatos tevékenységek,
  • adminisztrációs és jelentési kötelezettségek biztosítása: az iskolaorvos illetve védőnők számára előírt – különféle hatóságok felé jogszabályban előírt jelentések (elsősorban összesített adatokat tartalmazó riportok) kért formában elkészítése, továbbítása.

A modul – elsősorban a kezelt személyes és egészségügyi adatok érzékenysége miatt – önálló rendszerként kerül kifejlesztésre, önálló jogosultsági szerepkörökkel és elkülönített adatbázissal. Ugyanakkor a modul a köznevelési és közoktatási intézmény KRÉTA rendszerével részben integráltan kerül megvalósításra, azaz:

  • látja /illetve frissíti/ az intézményi KRÉTA rendszerből a tanulók ott rögzített / nyilvántartott azonosító és elérhetőségi adatait (név, születési hely, dátum, anyja neve, lakcím, szülők elérési adatai), osztályba sorolását, csoportbeosztását, órarendjét, illetve az ezekben bekövetkezett változásokat;
  • lehetőséget biztosít a Védőnő, illetve az Iskolaorvos számára a Gondviselőkkel történő dokumentált kapcsolattartásra (amennyiben ezt adatkezelési szempontok nem zárják ki.


Keresés

Keresés

 Keresési tanácsok

Egyáltalán nem, vagy túl kevés keresési eredményt kapott?

Írja be a keresett kifejezést a Tudásbázisban történő kereséshez! A kereséshez használhatja a csillag(*) karaktert is a keresőszavak végén.

Ha információk keresésekor az összes szó helyesírásának ellenőrzése után sem kap találatot, bővítse a keresést további eredményekért:

  • Használjon kevesebb keresési kifejezést. Használja például a „importálás” szót az „tanulók importálása” kifejezést helyett.
  • Használjon általánosabb keresési kifejezéseket. Használja például a „számítógép” vagy a „PC” szót a „laptop” helyett.
  • Használja a csillag (*) karaktert a keresőszavak végén. A óra* kifejezés például megtalálja a „órarend” és a „óralátogatás” szót is. A * használata a szavak elején vagy közepén nem működik.


Szoftverfrissítések és újdonságok

 

Letölthető a KRÉTA IER ESZT csatlakozásra használható informatikai rendszer engedélyeill. a csatlakozás egyszerűsített határozata 


  • Címkék nélkül