Ezek az adatok a jelentkezéskor megadottak alapján kerülnek rögzítésre a rendszerben, azonban a vizsgák, illetve az elsősegélynyújtási demonstráció során alapvetően a 4T adatok számítanak, így az adateltérés nem fog problémát okozni, és a tanuló vizsgán vagy a demontrációs alkalmon való részvételét nem akadályozza. Az érintett tanuló személyes adatainak, például a személyi igazolványszámnak a módosítására a közlekedési alapismeretek vizsga és/vagy elsősegélynyújtási vizsga indítása előtt lesz lehetőség. A vizsga helyszínén a vizsgabiztos segíteni fog az esetleges adatok helyesbítésében.
Az elsősegélynyújtási ismeretek meglétét az első vezetői engedély kategória megszerzésekor kell igazolni, ez a vezetői engedély kiadásának feltétele. Ha a tanulónak van már más kategóriára vezetői engedélye, akkor a „B” kategória megszerzését követően az új vezetői engedély kiadásakor ezt a feltételt már nem vizsgálja a kormányablak. Ha pedig nincs még vezetői engedélye, de korábban tett a tanuló sikeres közúti elsősegélynyújtó vizsgát a Magyar Vöröskeresztnél, úgy természetesen az is alkalmas az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzésének igazolására (a sikeres vizsga eredményét a Vöröskereszt már több éve elektronikusan is eljuttatja a közlekedési nyilvántartóba). Ezért ezeknek a tanulóknak nem szükséges teljesíteni a középiskolás képzés során az elsősegélynyújtással kapcsolatos tevékenységeket (tananyag elvégzése, vizsga, demonstráció) és az adminisztrátornak sem kell ezzel kapcsolatosan adminisztrációt végeznie. A járművezetőképzés elméleti része (KRESZ-tanfolyam) és a közlekedési alapismeretek vizsga pedig az elsősegélynyújtási ágtól teljesen függetlenül végezhetők az eJogsi rendszerében.
Az egészségügyi alkalmasságról szóló dokumentumot az orvos elektronikusan állítja ki, rögzíti az EESZT rendszerben. Az adatok ezt követően automatikusan szinkronizálódnak, és megjelennek a DKT rendszer tanulói felületén, ahol láthatóvá válik, hogy a tanuló megfelelt az orvosi alkalmassági vizsgálaton.
Ettől a ponttól kezdve a tanuló jelentkezhet a KRESZ vizsgára, feltéve, hogy az elméleti képzést is sikeresen teljesítette.
Az adminisztrátornak ezzel további teendője nincs.
A tanuló jelenleg bármely piaci alapú képző szervnél újrakezdheti a képzést és az elméleti tanfolyamot önköltségi alapon. Ehhez nincs szükség a KRÉTA-ból kiadott dokumentumokra.
A későbbiekben kialakításra kerül a KRESZ tanfolyam elvégzése után az eJogsi programot elhagyni és másik képző szervhez átjelentkezni.
A vizsgák szervezésére a rendszerben 2024. december 10-től van lehetőség.
Ha a képzés tananyaga nem nyílik meg, előfordulhat, hogy a böngésző felugró ablakokra vonatkozó beállításai miatt van blokkolva. Kövesse az alábbi lépéseket:
Az eJogsi "Jelentkezések kezelése" menüpontban a "Visszavonás" gombra kattintva a tévesen jóváhagyott tanulói jelentkezések lehetőségét visszavonhatjuk. A tanuló jelentkezése után a visszavonás nem lehetséges.
2024. október 21-én került publikálásra a DKT modul Tananyagtár menüpontjában a tananyag.
Az ingyenes jogosítványszerzéshez kapcsolódó tanulói jelentkezéseket az Intézményi adminisztrátor jogosultságú felhasználónak van lehetősége kezelni a KRÉTA DKT rendszer eJogsi menüpontjában.
Az eJogsi menüpont csak akkor jelenik meg a tanulói és a szülői felületen, ha:
Az elméleti képzések (Elsősegélynyújtási képzés és KRESZ képzés) elkezdésére akkor nyílik lehetőség, ha: