Beléphetek a rendszerbe azután is, hogy megszűnt a tanulói jogviszonyom?
Igen. A rendszerbe történő belépés a tanulói jogviszony megszűnését követően is lehetséges, az alábbi feltételekkel:
- Fontos! A tanuló belépési adatait (felhasználónév/jelszó) ne töröljék.
- Amennyiben az adatok megmaradnak, a tanuló a jogviszony megszűnése után is be tud lépni és folytathatja a tanfolyamot.
- A tanulói jogviszony megszűnése nem szünteti meg automatikusan a hozzáférést az eJogsi felülethez.
A belépés a korábbi gyakorlatnak megfelelően történik.
Hasznos tanácsok a KRESZ-vizsga előtt
A KRESZ-vizsgára való sikeres jelentkezés érdekében kérjük, hogy a vizsgaidőpont kiválasztásakor és kijelölésekor ügyeljenek arra, hogy a jelentkezés lezárása előtt elegendő idő álljon rendelkezésre az adminisztrációs folyamatok, valamint az esetleges adategyeztetések elvégzésére.
Felhívjuk a tanulók figyelmét arra, hogy a vizsgára történő jelentkezés határideje legkésőbb a vizsga kezdete előtt 48 órával zárul. Javasoljuk, hogy a tananyagot legalább 24/48 órával a jelentkezési határidő lejárta előtt fejezzék be, és a jelentkezést ne hagyják az utolsó pillanatra.
Milyen adatokat ellenőrizzek adminisztrátorként, ha a tanuló nem tud KRESZ vizsgára jelentkezni?
Kérjük, hogy ellenőrizzék az érintett tanulók címadatait a KRÉTA rendszerben. A címadatoknak – különösen a közterület jellege és egyéb címösszetevők – pontosan meg kell egyezniük a hivatalos okmányokon szereplő adatokkal. Amennyiben valamely mezőben „Na” érték szerepel, kérjük, azt korrigálják.
A javítást követően a DKT rendszerben, a tanuló adatlapján kattintsanak a ceruza ikonra, majd az „Összes adat” fülön végezzék el az adatok frissítését.
Kérjük továbbá, hogy a tanuló a saját felületén ellenőrizze, hogy a KRESZ tananyag teljesítése elérte-e a 100%-ot. Amennyiben nem, lépjen be újra a tananyagba, és a jobb felső sarokban kattintson a „Tananyag bezárása” gombra. A megerősítéshez válassza az „Igen” lehetőséget. Ez a művelet elősegíti a kurzus státuszának frissülését.
Fontos, hogy a tanuló minden tananyagi oldalt megtekintsen, és az ott található interakciókat végrehajtsa. Csak ebben az esetben válik aktívvá az előrehaladás. Kérjük, hogy ellenőrizzék, minden szükséges interakció megtörtént-e. Ha nem, azokat pótolni szükséges.
Miért nem látszik a rendszerben a sikeres elsősegély vizsgája a tanulónak? Az okmányirodában nem látják az eredményt.
Az adatátadás a KRÉTA és a Vöröskereszt rendszere között automatikusan történik.
Azonban a két rendszer között naponta egyszer történik adatátadás. Ezért a sikeres vizsga után legalább egy napot várni kell, hogy a rendszerben látható legyen az eredmény.
Amennyiben azt követen sem látható a sikeres vizsgaeredmény, akkor a kérjük, hogy a tanuló:
- Szíveskedjen felkeresni az intézményi KRÉTA adminisztrátort, aki kinyomtatja a sikeres elsősegély vizsgáról és a demonstráción való részvételről az igazolását.
- Az igazolásokat a tanuló is eléri és kinyomtathatja a saját felületéről.
- Ezt követően a tanuló személyesen keresse fel ezekkel az igazolásokkal a Vöröskereszt irodáját, ahol bemutatja azokat.
Az igazolások alapján a Vöröskereszt egyeztet a középiskolával, majd pozitív visszajelzés esetén átadják az igazolást az okmányirodának.
Fontos!
Az adatátadás feltétele a sikeres elsősegélynyújtási demontrációs alkalmon történő részvétel és annak igazolása a DKT rendszerben.
Mit kell tennie a tanulónak a sikeres KRESZ vizsga után?
A sikeres KRESZ vizsga után az alábbi lépéseket kell elvégezni:
A tanulónak végre kell hajtania a KRÉTA DKT tanulói rendszerben egy műveletet a gyakorlati képzésre történő átjelentkezéshez kapcsolódóan. Az itt kapott dokumentumot be kell mutatni az autósiskolának.
Erről részletes leírás olvasható a Tudásbázis oldalunkon:
👉 Gyakorlati képzőszerv választása – Tudásbázis
Hogyan jelentkezzen be a vizsgabiztos a SZEV rendszerébe?
A vizsgabiztos a SZEV rendszerébe alapvetően az adott vizsgaalkalom kártyáján látható ikonra kattintva léphet be. Első bejelentkezéskor a DKT kiválasztása szükséges. A LOGIN gombra kattintva a bejelentkezés automatikus.
A vizsgáztatás Chrome böngészőre van optimalizálva. Javasoljuk a jelzett böngésző használatát.
- A DKT rendszerben meghirdetett vizsga a kezdési időpont előtt 1 órával válik aktívvá és kezelhetővé a SZEV rendszerében.
Az alábbi tudásbázis oldalon összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat és a különböző belépési lehetőségeket:
https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=123844076
Mit tegyen a tanuló ha más intézményben szeretne vizsgázni?
Az intézmények számára adott a lehetőség, hogy vizsgaalkalmaikat úgy szervezzék meg, hogy más intézmények tanulói is jelentkezhessenek rájuk. Ezt a vizsgaalkalom létrehozásakor állíthatják be, így a diákok számára nincs technikai akadálya a megfelelő vizsgaidőpont kiválasztásának más intézményben. Fontos azonban, hogy a vizsgáztató intézmény engedélyezze a másik iskola tanulóinak részvételét a vizsgán. Ennek érdekében a két vagy több intézménynek egyeztetnie kell egymással. A tanulóknak ehhez nincs szükségük külön igazolásra. A vizsgajelentkezés feltétele a tananyag sikeres befejezése.
További részletek elérhetők az alábbi linken keresztül érhetők el:
https://tudasbazis.ekreta.hu/display/EJOGSI/eJogsi
Tájékoztatás tanulói intézményváltás esetén
Amennyiben egy tanuló intézményt vált, a fogadó intézmény adminisztrátorának szükséges ezt jeleznie felénk az intézményi hibabejelentő felületen keresztül. A bejelentés során kérjük megadni az érintett tanuló nevét és oktatási azonosítóját.
Vizsgák előtti adatok módosítása adminisztrátorként
A KRÉTA DKT rendszerben a jelentkezési határidő lejártát követően kizárólag a vizsgabiztos személye módosítható.
A SZEV vizsgabiztosi alkalmazásban jegyzőkönyv szinten már nincs lehetőség módosításra vagy változtatásra. Ennek célja az esetleges visszaélések elkerülése és a rendszer átláthatóságának biztosítása. A rendszerben kizárólag a vizsgázókkal kapcsolatos vizsgaesemények és adatok módosíthatók, valamint lehetőség van kommentek hozzáadására vizsgaeseményekhez kapcsolódóan.
A vizsgák hossza mi alapján kerül beállításra a vizsgaszervező felületen?
A vizsgák végdátuma automatikusan kerül beállításra a rendszerbe az indítástól számítva a Vizsgaszabályzatok alapján.
- Elsősegélynyújtási vizsga esetén 20 perc
- KRESZ vizsga esetén: 55 perc áll rendelkezésre.
Hogyan tudom megnyitni adminisztrátorként az eJogsi felületet más intézmények számára?
Kérem tekintse át az alábbi tudásbázis oldalunkat, ahol a "Résztvevő intézmények" kezeléséről írunk.
https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=123834332&src=contextnavpagetreemode
https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=123843935&src=contextnavpagetreemode
https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=123843990&src=contextnavpagetreemode
A tanuló elsősegélynyújtási demonstráción való részvétele feltétele - e az elsősegélynyújtási vizsgának?
Az elsősegélynyújtási ismeretek meglétét az első vezetői engedély kategória megszerzésekor kell igazolni, ez a vezetői engedély kiadásának feltétele. A vizsgára így jelentkezhet a tanuló.
Az elsősegélynyújtási vizsgára való jelentkezés feltételei:
- a sikeresen teljesített elsősegélynyújtási elméleti képzés,
- az adott vizsgahelyszínen vizsgázásra jogosultak, valamint a vizsgajelentkezéskor rendelkezésre álló szabad kapacitás megléte.
Hogyan érhetem el intézményi alkalmazottként a SZEV e-learning tananyagot annak teljesítése után?
A Számítógépes elméleti vizsga (SZEV) képzés e-learning tananyag online folyamatosan elérhető a vizsgabiztosok részére. Kérjük, használják az online platformot a tananyag eléréséhez.
Mit tegyek, ha a jelentkezéskor megadott
adataimtanulói adatok eltérnek a valóságtól, és
szeretnémszeretnénk módosítani azokat a vizsga vagy az elsősegélynyújtási demonstráció előtt?
Ezek az adatok a jelentkezéskor megadottak alapján kerülnek rögzítésre a rendszerben, azonban a vizsgák, illetve az elsősegélynyújtási demonstráció során alapvetően a 4T adatok számítanak, így az adateltérés nem fog problémát okozni, és a tanuló vizsgán vagy a demontrációs alkalmon való részvételét nem akadályozza. Az érintett tanuló személyes adatainak, például a személyi igazolványszámnak a módosítására a közlekedési alapismeretek vizsga és/vagy elsősegélynyújtási vizsga indítása előtt lesz lehetőség. A vizsga helyszínén a vizsgabiztos segíteni fog az esetleges adatok helyesbítésében.
Mit tegyek, ha a tanulónak már van korábban szerzett közúti elsősegélynyújtó vizsgája vagy más kategóriára érvényes vezetői engedélye?
Az elsősegélynyújtási ismeretek meglétét az első vezetői engedély kategória megszerzésekor kell igazolni, ez a vezetői engedély kiadásának feltétele. Ha a tanulónak van már más kategóriára vezetői engedélye, akkor a „B” kategória megszerzését követően az új vezetői engedély kiadásakor ezt a feltételt már nem vizsgálja a kormányablak. Ha pedig nincs még vezetői engedélye, de korábban tett a tanuló sikeres közúti elsősegélynyújtó vizsgát a Magyar Vöröskeresztnél, úgy természetesen az is alkalmas az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzésének igazolására (a sikeres vizsga eredményét a Vöröskereszt már több éve elektronikusan is eljuttatja a közlekedési nyilvántartóba). Ezért ezeknek a tanulóknak nem szükséges teljesíteni a középiskolás képzés során az elsősegélynyújtással kapcsolatos tevékenységeket (tananyag elvégzése, vizsga, demonstráció) és az adminisztrátornak sem kell ezzel kapcsolatosan adminisztrációt végeznie. A járművezetőképzés elméleti része (KRESZ-tanfolyam) és a közlekedési alapismeretek vizsga pedig az elsősegélynyújtási ágtól teljesen függetlenül végezhetők az eJogsi rendszerében.
Mit tegyek, ha a tanuló nem rendelkezik egészségügyi alkalmassági vizsgálattal és nem tud KRESZ vizsgára jelentkezni?
Az orvos elektronikusan állítja ki az egészségügyi alkalmasságról szóló dokumentumot az orvos elektronikusan állítja ki, rögzíti az EESZT rendszerben. Az adatok , amelyet rögzít az elektronikus rendszerben. A rendszer ezt követően automatikusan szinkronizálódnak, és ellenőrzi a vizsgára jelentkezés feltételeit, beleértve az egészségügyi alkalmasságot is. Az adatok megjelennek a DKT rendszer tanulói felületén, ahol a tanulók számára egyértelműen láthatóvá válik, hogy a tanuló megfelelt megfeleltek az orvosi alkalmassági vizsgálaton.
Ettől a ponttól kezdve a tanuló jelentkezhet a KRESZ vizsgára, feltéve, hogy az elméleti képzést is sikeresen teljesítette. Az adminisztrátornak ezzel további teendője nincs.
Ezenkívül lehetőség van a tanulók papíralapú egészségügyi alkalmassági igazolásának feltöltésére és manuális rögzítésére a rendszerben, amennyiben annak elektronikus átadása nem történt meg.
A folyamat részletes leírását és a szükséges lépéseket az alábbi tudásbázis-oldalon találják meg:
Tudásbázis – Egészségügyi alkalmassági igazolás feltöltése
Mit tegyek, ha a tanuló szeretne kilépni az eJogsi programból?
A tanuló jelenleg bármely piaci alapú képző szervnél újrakezdheti a képzést és az elméleti tanfolyamot önköltségi alapon. Ehhez nincs szükség a KRÉTA-ból kiadott dokumentumokra.
A A későbbiekben kialakításra kerül a KRESZ tanfolyam elvégzése után az eJogsi programot elhagyni és másik képző szervhez átjelentkezni.
A KRESZ - képzésről szóló igazolás nem alkalmas sem autósiskolához történő áthelyezésre a középiskolában elvégzett elméleti képzés beszámításával, sem pedig a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpontnál fizetős vizsgára való jelentkezésre.
Mikortól nyílik lehetőség a rendszerben vizsgák szervezésére?
A vizsgák szervezésére a rendszerben 2024. december 10-től van lehetőség.
Mit tegyek, ha tanulóként nem nyílik meg a képzés tananyaga?
Ha a képzés tananyaga nem nyílik meg, előfordulhat, hogy a böngésző felugró ablakokra vonatkozó beállításai miatt van blokkolva. Kövesse az alábbi lépéseket:
- Ellenőrizze a böngésző felugró ablak beállításait – Győződjön meg róla, hogy a tananyagot tartalmazó oldal számára engedélyezve vannak a felugró ablakok.
- Engedélyezze a felugró ablakokat a böngésző beállításaiban – A legtöbb böngésző, mint például a Google Chrome és Firefox, automatikusan letiltja a felugró ablakokat, így manuálisan engedélyeznie kell őket az oldal működéséhez.
- Frissítse az oldalt – Miután engedélyezte a felugró ablakokat, frissítse az oldalt, majd próbálja meg újra megnyitni a tananyagot.
Mit tegyek, ha tévesen hagytam jóvá egy tanulói jelentkezési lehetőséget?
Az eJogsi "Jelentkezések kezelése" menüpontban a "Visszavonás" gombra kattintva a tévesen jóváhagyott tanulói jelentkezések lehetőségét visszavonhatjuk. A tanuló jelentkezése után a visszavonás nem lehetséges.
Mikortól elérhető a kijelölt intézményi alkalmazottak számára a Számítógépes Elméleti Vizsgára (SZEV) felkészítő tananyag?
2024. október 21-én került publikálásra a DKT modul Tananyagtár menüpontjában a tananyag.
Ki kezelheti az eJogsi intézményi adminisztrációt?
Az ingyenes jogosítványszerzéshez kapcsolódó tanulói jelentkezéseket az Intézményi adminisztrátor jogosultságú felhasználónak van lehetősége kezelni a KRÉTA DKT rendszer eJogsi menüpontjában.
Mikor jelenik meg az eJogsi menüpont a tanulói és a szülői felületen?
Az eJogsi menüpont csak akkor jelenik meg a tanulói és a szülői felületen, ha:
- az intézményi adminisztrátor a tanulói jelentkezés lehetőségét jóváhagyta.
Mikor kezdheti el a tanuló az elméleti képzéseket?
Az elméleti képzések (Elsősegélynyújtási képzés és KRESZ képzés) elkezdésére akkor nyílik lehetőség, ha:
- 18 év alatti tanuló esetén a szülő/törvényes képviselő jóváhagyása megtörtént,
- egyéb esetben a jelentkezést követően.
Ha további kérdés merülne fel:
- amelyre a leírások alapján nem talál választ, kérjük, vegye fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal az alábbi telefonszámon: +36 1 577 0222
- Ügyfélszolgálat, hibabejelentés