Page tree

Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Lehet-e a KRÉTA rendszerben a magyar nyelvtől eltérő nyelvű (pl. nemzetiségi) dokumentumokat készíteni?

Igen, a nemzetiségi dokumentumokkal kapcsolatos dokumentumok készítéséről és kezeléséről ide kattintva olvashat részleteket!

Hogyan lehet a nem szabványos méretű bizonyítványpótlap nyomtatványra kinyomtatni az elsősök szöveges értékeléseit?

A nyomtatást ebben az esetben csak tanulónként lehet elvégezni, mivel nem mindegy, hogy a tanuló értékelése egy vagy két oldalon jelenik meg. Ezt úgy tudják beállítani, hogy a nyomtatáskor az Oldal méretezése és kezelése csoportban a Füzet gombot választják, majd a Nyomtatandó oldalak blokkban az Oldalak mezőben megadják azokat az oldalakat, melyeken az aktuálisan nyomtatandó tanuló adatai találhatók.

Mivel az iskolák által leggyakrabban használt bizonyítvány pótlap mérete kisebb, mint a szabványos A4-es méret (hogy a félbehajtott füzet behelyezhető legyen a bizonyítvány végén kialakított fülbe), ehhez is készítettünk egy dokumentumot, ahol a generált PDF mérete 275 mm X 200 mm.

Egyes esetekben, ha a PDF dokumentumot füzet elrendezésben akarjuk kinyomtatni, akkor automatikusan a beállított papírméret alapján kerül kinyomtatásra az értesítő, és nem a megadott méretben. Ilyenkor azt lehet tenni, hogy a Nyomtatási felületen elérhető, Oldalbeállítás gombra kattintva egyedi méretet választunk és adjuk meg annak értékét, vagy ha ez nem elérhető, akkor a "16K" nevű méretet kell beállítani, ami egy 270 mm X 195 mm-es formátumot jelent.

Hogyan lehet megadni a tanuló tanév végi záradékait?

A tanulók számára megfelelő jogosultság esetén az osztályfőnök vehet fel záradékot az Osztály tanulói menüpontban, illetve az adminisztrátori rendszerben a tanulók ki- vagy átsorolásakor van lehetőség záradékot adni. Ezen kívül a Tanulók besorolása főmenü, Osztályok tanulóinak listája pontjában módosíthatók a korábban felvett záradékok. A záradékolás témájában még az alábbi oldalunkon olvashat bővebben: Záradékolás 


Hogyan lehet az év végi értékelésekhez megjegyzést (pl.: dicséretes, dicséret, kitűnő stb.) rögzíteni a rendszerben?


Expand
titleDicséretes, Kitűnő, Mentesítve és Dolgozatot nem írt értékelések gyorsgombok segítségével

Include Page
Dicséretes, kitűnő, mentesítve és dolgozatot nem írt értékelések jelölése
Dicséretes, kitűnő, mentesítve és dolgozatot nem írt értékelések jelölése


Az év végi dicséretes vagy egyéb megjegyzéses értékelések kiosztásánál a pedagógusnak meg kell nyitnia az év végi értékelési felületet, kiválasztania az értékelni kívánt osztály/csoport-ot, tantárgyat. A tanulói névsor felett található "Értékelés feljegyzése" rovatba írt megjegyzése minden tanulóhoz beírásra kerül, akiknek egyszerre ment el értékelést a pedagógus.

Így javasoljuk, hogy először osszák ki az összes dicséretes értékelést, majd a megjegyzést törölve az összes többi, nem dicséretes értékelést. A beírás megoldható úgy is, hogy először rögzítjük a jegyeket, majd a dicséretesek esetében a jegyre kattintva, módosítjuk az értékelést, a dicséret szövegének beírásával. 

Hogyan lehet feljegyzéseket (pl. általános tantestületi dicséret, osztályzóvizsgán szerzett értékelések, kitűnő eredmények stb.) rögzíteni az év végi bizonyítványokban? 

Az Elektronikus naplóban a "Feljegyzések-Beírások" funkcióban a "Év végi bizonyítványban megjelenő tantestületi feljegyzés, határozat (dicséret, felmentés stb.)" típusú beírások automatikusan megjelennek az év végi értesítőben is. Azokat a beírásokat, amelyeket meg szeretnénk jeleníteni a tanuló év végi bizonyítványában, ilyen típusú feljegyzésként kell rögzíteni. 

Hogyan lehet beállítani az év végi értékelések megjelenítését az elektronikus ellenőrzőben?

A KRÉTA rendszerben lehetőség van az. év végi értékelések elrejtésére, valamint annak beállítására, hogy csak egy adott dátum után legyenek láthatók az év végi értékelések. Ennek beállítását az Adminisztrációs rendszerben a "Nyilvántartás-Testreszabás" funkcióban az "Értékelések és feljegyzések beállításai" szekcióban lehet megtenni. Az Év végi jegyek megjelenésének dátuma és a Év végi jegyek megjelenésének dátuma (végzős évfolyam esetén) opciókkal lehet szabályozni, hogy az év végi adatok a diákok és szülők számára az elektronikus ellenőrzőben mely naptól kezdve jelenjenek meg. 

Mi a teendő ha az elektronikus ellenőrzőben vagy dokumentumokban nem láthatók egyes tantárgyakból az  év végi értékelések?

Abban az esetben ha az ellenőrzőben nem láthatók valamely tantárgyból az értékelések, akkor az alábbiakat kell ellenőrizni:

  1. Ellenőrizzük, hogy a  tanulónak van-e  év végi értékelése
  2. Ellenőrizzük, hogy a "Nyilvántartás-Testreszabás" funkcióban az "Értékelések és feljegyzések beállításai" szekcióba hogyan van beállítva az  év végi értékelések megjelenítése
  3. Az  év végi dokumentumokban csak a főtárgynak jelölt tantárgyak jegyei jelennek meg. A "Nyilvántartás-Tantárgyak" funkcióban ellenőrizzük a tantárgyak megfelelő beállítását!
  4. A bizonyítványokban csak azoknak a tantárgyaknak az év végi értékelése jelenik meg, amely  osztályhoz vagy tanórai célú csoportokhoz van rendelve. A  "Nyilvántartás-Testreszabás" funkcióban ellenőrizzük a különböző tanórai célú csoporttípusok beállítását. 

Miképpen adhat helyettesítő pedagógus év végi értékelést tartós betegállományban tartózkodó kolléga tanulóinak?

  • Helyettesítő pedagógusként félévi/év végi jegy adására az a lehetőség a rendszerben, ha az admin felületNyilvántartás menüpont Testreszabás pontjában kikeresik az Értékelések és feljegyzések beállításai szekciót, ahol az Értékelések oldalon lévő szűrők beállítása lehetőségnél kiválasztják a "Bárki" verziót. 
  • A beállítás eredményeképpen az értékelésadási felületen megjelenik egy "Osztályfőnöki" és egy "Mindenki" fül, s ez utóbbiban tud bármely pedagógus bármely tanulónak az intézményben bármilyen tárgyból jegyet adni. 
  • Javasoljuk, hogy az ilyen különleges esetek rögzítését követően állítsák vissza a jegyadási lehetőséget az alap, TTF szerinti jegyadásra. 

A legenerált osztálynaplóban néhány napnál nincs napsorszám, így az elcsúszik! Mit tegyek, hogy minden nap sorszámozott legyen?


Hogyan lehet az Osztálynaplót a tanév végével lezárni?



Warning
iconfalse
titleNapló lezárása

A "Napló lezárása" jelölőnégyzet hatására a naplóban szereplő tanulók számára új értékelés, óra, bejegyzés nem rögzíthető a Pedagógusi felületeken! A Lezárt napló a Testreszabás, Elektronikus napló korlátozásai szekcióban található heti/havi naplózárás alatt található, a Lezárt elektronikus naplók kapcsolóval szabályozható, itt lehet a lezárt naplókat a listából kitörölve ismét szerkeszthetővé tenni, vagy a listába felvéve ismét lezárni azokat.



Expand
titleaz admin felület, Nyilvántartások, Osztályok felületen van lehetőség bármely osztály osztálynaplójának lezárási dátumát beállítani



Expand
titleez a dátum fog szerepelni a generált osztálynapló fedőlapján



Expand
titleakár az admin, akár a tanári felületen a Dokumentumok menüpontban található Osztálynapló generálási felületen kiválasztható jelölőnégyzet a "Napló lezárása" funkció


az ezzel a jelöléssel legenerált osztálynaplóba 2 extra oldal kerül bele:


Expand
titleaz egyik tartalmazza az osztály tanítási napjainak összesítését



Expand
titlea másik tartalmazza az osztály tanulóinak összesítését



Expand
titletermészetesen mindkét esetben az előzőekben beállított naplózárás dátumával, és az aláírási lehetőséggel egyetemben