Oldalfa
Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

Az igazgató a teljesítményértékelés egészébe vagy egyes részeibe közreműködőket vonhat be. 

Az igazgató/főigazgató által a teljesítményértékelés egészébe vagy egyes részeibe bevont alkalmazott az, akinél az oviKRÉTA rendszerben a Jogviszony oldalon be van jelölve a „TÉR közreműködő” jelölőnégyzet.

Igazgatóként a TÉR menü / Közreműködők kezelése almenüben van lehetőség a TÉR közreműködői jogok kezelésére. A listafelületen a feladatellátási helyen megjelölt összes "TÉR közreműködő" alkalmazottját listázva láthatjuk.

A "TÉR közreműködő" jelölőnégyzet megjelölése kizárólag igazgató / főigazgató jogosultsága az alkalmazotti adatlapokon. 

  1. Első lépésként az alkalmazott adatlapján jelölendő a "TÉR közreműködő" jelölőnégyzet. 

2. A "TÉR közreműködő" jelölőnégyzet megjelölése után, az adatlapot a lap alján található "Mentés" gombra kattintva mentsük el.

Az alkalmazott neve mentést követően jelenik meg a "Közreműködők kezelése" listában, mely az alkalmazott adatlapjáról is elérhető a ceruza ikonra kattintva.

Alapbeállításként az érintett feladatellátási helyen minden értékelendő alkalmazottra kiterjed a közreműködői jog. A sorok végén található ceruza ikonra kattintva az intézményi hierarchia alapján hozzá tartozó feladatellátási helyeken is kijelölhetők alkalmazottak.

Közreműködői jog kezelése:

A listafelületen az értékelendő alkalmazottak kijelölését lehet kezelni. Egy gombnyomásra történhet az összes alkalmazott engedélyezése / korlátozása, illetve az alkalmazottak neve mellett található jelölőnégyzetekbe kattintással egyenként is meg lehet jelölni a közreműködői jogosultságot. A beállításokat a lap alján található Mentés gombra kattintva mentsük el.

A "TÉR közreműködő" jogosultságot kap az érintett alkalmazott teljesítménycéljainak rögzítésére. A célok jóváhagyására, elutasítására valamint törlésére továbbra is az értékelő vezetőnek van jogosultsága. 

Közreműködői értékelés rögzítése

A közreműködői értékeléseket TÉR / Alkalmazottak értékelései oldalon kell értékelni a +Új értékelés rögzítése oldalon.

Egy nevelési évben egyazon személyre ugyanazon közreműködő által csak egy értékelés készülhet, ugyanakkor a korábban rögzített értékelés törlése után újból felvehető egy azonos típusú értékelés a rendszerben.

Egyazon értékelt személyre több közreműködő is készíthet közreműködői értékelést.

A közreműködői értékelés folyamatának rövid összefoglalója:

  1. Értékelés megkezdése - A közreműködő értékeli a pedagógusokat. "Mentett" státuszban csak ő maga látja, az igazgató és az értékelt nem.
  2. "Beküldött" státuszban már az értékelő vezető (igazgató) is látja, az értékelt nem láthatja.
  3. Másolás a közreműködői értékelésből - a másolás funkció használatával a közreműködői értékelés adattartalmát a saját vezetői értékelésbe átemelheti az igazgató / főigazgató.

  4. Törölt közreműködői értékelés esetén újból felvehető egy azonos típusú értékelés a rendszerben.

Az értékelés megtekintéséhez és szerkesztéséhez válasszon ki egy alkalmazottat.

Az "Értékelt személy" kiválasztása után megjelenik az értékelő űrlap. A felső részen található a szempontok szerinti értékelés. A sorok végén látható az elért és a maximális pontszám is.

A szempontok és az egyes részterületek kinyithatók, majd be is csukhatók kattintással. 

Az „Szempontok szerinti értékelés” szekcióban az egyes szempontok esetében rákattintással lehet megtekinteni az adott szempont részleteit és annak részterületeit, illetve a hozzájuk rendelt maximális pontértékeket.

Az értékelési szempontonként lehetőség van az űrlapon:

  • opcionális „Szöveges értékelés” -t megadni
  • ezen kívül az egyes részterületekhez 0 és az előre meghatározott maximális pontszám közötti egész szám a „Elért pontszám” mezőben rögzíthető. 

Az 5. pontban, a Tehetséggondozás, felzárkóztatás / esélyteremtés szempontnál az adható 8 pont az intézményi helyi sajátosságoknak megfelelően kerül szétosztásra részterületenként:

A vezető/nevelőtestület dönti el az óvodai szabályzatban foglaltak alapján, hogy például maximum 2-2-2-2 pontot ad minden egyes tevékenységre vagy valamelyik tevékenységet súlyozottan pontozza, például 1-3-2-2 pont.

Az értékelés során lehet részterületenként megadni különböző felosztásban a pontszámokat. Az elért pontszám nem lehet nagyobb, mint az adott szemponthoz meghatározott maximálisan adható 8 pontszám.

Kizárólag az 5. pontban, a Tehetséggondozás, felzárkóztatás / esélyteremtés szempontnál lehet a részterületek esetében egyéni felosztásban megadni a pontszámokat az értékelési űrlapon, összesen maximum 8 pontig.

Az összesen 7db értékelési szempont esetében a kívánt pontszámok és szöveges értékelés megadásával lehet a pedagógusi értékelési szempontrendszer szerinti értékelését rögzíteni.

Az értékelési szempontok szerinti értékelés kitöltését követően szükséges az egyedi teljesítménycélok szerinti értékelés megadása is, ami a "Kitűzött teljesítménycélok értékelése szekcióban tehető meg:

  • Cél teljesítéseMinden „Cél” esetében megadható, hogy a korábban rögzített/elvárt „Mennyiségi mutató” teljesült-e, ezt a „Cél teljesítése” mező segítségével lehet megadni. Amennyiben nem volt rögzítve a célhoz mennyiségi mutató, úgy abban az esetben hagyható üresen. Abban az esetben, ha a célhoz került rögzítésre mennyiségi mutató, akkor ennek teljesítését be kell írni. Például, ha 2 volt rögzítve, úgy be kell írni, hogy ebből mennyi lett teljesítve. Ebbe a mezőbe csak számok rögzíthetők.
  • Elért pontszám - értékelés esetén a célok teljesítésére 0 és 8 közötti pontszám adható, vezetők esetén 0 és 10 közötti pontszám adható az „Elért pontszám” mezőben. A megadott pontszám beleszámít az értékelési Összpontszám értékébe is. 
  • Szöveges értékelés - lehetőség van opcionálisan „Szöveges értékelés” megadására
  • a MÉGSE gomb hatására a felhasználó mentés nélkül bezárja az oldalt és visszakerül az „Alkalmazottak értékelései” lista oldalra anélkül, hogy új értékelést rögzített volna a rendszerben. Ez a gomb az „ÉRTÉKELŐ VEZETŐ” és a „TÉR  KÖZREMŰKÖDŐ” számára is elérhető.
  • a MENTÉS gomb hatására az értékelés „Mentett” státuszba kerül és az értékelésben megadott adatok mentése piszkozatként megtörténik, de a mentést követően a felhasználó még módosíthatja, illetve törölheti az értékelést. Ez a gomb az „ÉRTÉKELŐ VEZETŐ” és a „TÉR KÖZREMŰKÖDŐ” számára is elérhető
  • a BEKÜLDÉS gomb csak mentést követően válik aktívvá. Hatására az értékelés „Beküldött” státuszba kerül és megtekinthetővé válik az értékelt alkalmazott számára, valamint a kapcsolódó „PED TÉR értékelő vezető” jogosultságú felhasználók számára is. Ez a gomb a „ ÉRTÉKELŐ VEZETŐ” és a „TÉR KÖZREMŰKÖDŐ” számára is elérhető. A „TÉR  KÖZREMŰKÖDŐ” által beküldött közreműködői értékelést csak az „ÉRTÉKELŐ VEZETŐ” láthatja, az alkalmazott, akiről az értékelés szól nem láthatja. 
  • a "PDF GENERÁLÁS" gomb hatására az értékelés PDF formátumban letöltésre kerül a számítógépre.


Másolás a közreműködői értékelésből

Amennyiben készült az értékelendő személyről közreműködői értékelés, a másolás funkció használatával a közreműködői értékelés adattartalmát az igazgató saját vezetői értékelésébe átemelheti.

Több közreműködői értékelés esetén egy közreműködőt kiválasztva a sor végén található "másolás" ikonnal beemelhetők az adatok. A bemásolt adatok módosíthatók még a vezetői értékelés elkészítése során.

  • Címkék nélkül