Oldalfa
Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program jogosultsággal rendelkező felhasználók számára a modul az „e-Napló” menüpont 'Tanórák' szekción belül a „Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program” csempére kattintva érhető el.

A felületen megjelenik az érintett programok listája táblázatos nézetben. A felületen adminisztrátor számára megjelenik minden program minden osztályra vonatkozóan, amely az intézménynek beállításra került központilag.

Jogosultáságtól függően az Adminisztrátor és NEP jogú felhasználó számára minden program, Osztályfőnök számára kizárólag az osztálya számára elérhető programok. Egységes felület lévén minden felhasználó ugyanazt a felületet látja, kizárólag a jogosultságok különbözősége miatti számosságokban tér el a programok listája.

A felületen megjelenő elemek a bal oldali Szűrőpanel szerinti szempontok szerint szűrhetőek. A felület bal felső sarkában érhető el a menüponthoz jogosultsággal rendelkező összes felhasználó számára (alkalmazott, tanuló, szülő) a 'Programok leírása' link, amelyre kattintva az alábbi felületet érhetjük el Nemzeti Örökség Intézete (gov.hu)

A KRÉTA rendszer NEP felülete a program időpontja alapján különbözően jelenik meg:

  • Jövőbeni események tekintetében jelentkezéseket, illetve lemondásokat lehet megtenni a rendszerben
  • Múltbeli események tekintetében a jelentkezések alapján „Naplózni” lehet az eseményt

Jelentkeztetés a programokra

A program sorok elején található "lenyitó nyíl" nyomógombbal lehet megtekinteni az eddig jelentkeztetett diákokat, valamint lehetőség van új diákok rögzítésére is. Abban az esetben, ha a bal oldali Évfolyam listából kiválasztottunk egy évfolyamot, akkor az adott évfolyam típusba tartozó osztályok megjelennek az osztályok legördülő listájában. A kiválasztott osztályhoz kapcsolódó diákok azonnal a jobb oldali Tanuló panelbe kerülnek. Ekkor a jelentkeztetés még nem történt meg, kizárólag a jelentkezők kiválasztására került sor.

Több osztály jelentkeztetése az előadásra, az évfolyam és az osztály megadásával lehetséges. Először szükséges kiválasztani a programra jelentkeztetni kívánt diákokat az egyik osztályból, majd a „Jelentkezés mentése” gombra kattintva menthetjük az osztály diákjainak jelentkeztetését. Ezt követően ismételten szükséges megadni az évfolyam és az újabb osztályt a legördülő listából, majd ismételten a „Jelentkezés mentése” gombra kattintva menthetjük az újabb osztály diákjainak jelentkeztetését.

Abban az esetben, ha egy korábban már rögzített osztálynak nem a teljes létszámát rögzítettük, akkor nem szükséges külön-külön az osztályhoz kapcsolódó diákokat kiválogatni, hanem az egész osztályt teljes létszámban újra rögzíthetjük, ebben az esetben nem a teljes osztálylétszám kerül majd hozzáadásra a regisztráltak létszámához, hanem csak azokat a diákokat, akiket korábban nem jelentkeztettünk az adott programra.

A diákok rögzítése mellett meg kell adnunk, hogy pontosan hány kísérő fog menni a diákokkal a programra. A Kísérő összlétszám mező foglalja magában az intézményből a programra jelentkeztetett teljes kísérői létszámot, illetve az Ebből történelem szakos pedagógusok száma mezőben szükséges megadni az intézményből a programra jelentkeztetett teljes történelem szakos pedagógusok létszámát.

Amennyiben a kísérők összlétszámát módosítani szeretnénk, szükséges megadni a módosított adatokat a Kísérő összlétszám mezőben. Módosítást követően a rendszer felülírja a regisztrált kísérői összlétszámot.

Abban az esetben, ha több osztály jelentkeztetése történik meg, a kísérő összlétszám a teljes intézményre vonatkozóan kerülhet rögzítésre.

A Programra történő jelentkezés a felületen megjelenő „Jelentkezés mentése” funkciógombbal lehetséges, mellyel lehetséges a jelentkezési igények leadása.

Jelentkezés visszamondása

Mentett jelentkezést követően lehetőség van bizonyos diákok jelentkezésének lemondására. Ha tudomásunk szerint egy diák nem tud elmenni a programra (betegség, egyéb elfoglaltság), kérjük minden esetben töröljék a jelentkezését, ugyanis az események férőhelyei központilag vannak kezelve. Minden jelentkezett tanuló és kísérő helyet foglal az előadás férőhelyéből.

A törlést követően a korábban a programra jelentkeztetett tanulók nem jelennek meg a listázó felületen és a foglalt helyek számában, valamint ezen diákok számára a programon történő jelenlét mentése sem lehetséges.

Abban az esetben, ha a korábban a programra jelentkeztetett osztályt törölni szeretnénk, akkor arra a „Törölni kívánt osztályok” legördülő menüből történő kiválasztással és a „Törlés” gombra kattintással van lehetőség.

Részvétel adminisztrálása

A NEP program megvalósulását követően a részvételt is adminisztrálni szükséges a modulban. Ez az adminisztrálás mutatja meg az intézménynek, hogy kik vettek részt, a programszervezőnek pedig, hogy pontosan hány fő vett részt az adott eseményen. A „Jelenlét mentés” gomb megnyomását követően a rendszer naplózza az adott eseményt. Ezt követően a diák adatlapján, illetve az Elektronikus Ellenőrző modulban is megjelenik, hogy az adott diák pontosan mely programokon vett részt A jelenlétek mentését követően az intézményi felhasználónak nincs teendője a modul tekintetében.

Jelenléti ív

Az esemény részleteit megnyitva érhető el a "Jelenléti ív" letöltési lehetőség is, valamint tekinthető meg a Szülő, törvényes képviselő engedélyezés állapota.

A Szülő, törvényes képviselő engedélyezés állapota a jelenléti íven is megjelenik.