Oldalfa
Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

Osztályok és csoportok kapcsolatai a KRÉTA rendszerben

A KRÉTA alaplogikája szerint az osztályokat és a csoportokat a közös tanulóikon keresztül kapcsolja össze a rendszer. Ilyen értelemben tehát egy csoport akkor tartozik egy osztályhoz, ha van (volt) közös tanulójuk. Az osztálybontott csoportok esetében azonban már a csoport létrehozásakor be lehet állítani ezt a kapcsolatot. 

Mit értünk dinamikus csoportok alatt?

Egyes iskolákban az adminisztrátorok dinamikus csoportokat is létrehozhatnak, például bizonyos tantárgyakhoz vagy fejlesztő foglalkozásokhoz. Ezeket úgy kell létrehozni, hogy a csoportba be kell sorolni az összes tanulót, akik – bármely foglalkozáson vagy tanórán részt vesznek – majd az adott órán lehet jelezni, hogy a tanuló jelen volt, hiányzott ill. ha sem a jelenlét, sem pedig a hiányzás nincs bejelölve, akkor a tanulónak – bár a csoport tagja – de azon a foglalkozáson, tanórán nem kellett részt vennie.

Milyen jellemzői vannak a dinamikus csoportoknak? 

A dinamikus csoportok az esetek túlnyomó részében több osztály tanulóiból tevődnek össze, tehát a létrehozásukra és beállításukra  a Több osztályból létrehozott csoportok kezelése oldalunkon leírt szabályok vonatkoznak, azonban a dinamikus csoportok természetesen lehetnek osztálybontott csoportok is. 

Mikor javasoljuk a dinamikus csoportok létrehozását? 

A dinamikus tanulócsoportokat általában az olyan esetekben javasoljuk, ahol a tanulók a tanév során nagyon gyakran változnak az egyes tanórákon és foglalkozásokon, akár napokon vagy órákon beül.  

  • Címkék nélkül