Egyes iskolákban az adminisztrátorok dinamikus csoportokat is létrehozhatnak, például bizonyos tantárgyakhoz vagy fejlesztő foglalkozásokhoz.
Ezeket úgy kell létrehozni, hogy a csoportba be kell sorolni az összes tanulót, akik – bármely foglalkozáson vagy tanórán részt vesznek – majd az adott órán lehet jelezni, hogy a tanuló jelen volt, hiányzott ill. ha sem a jelenlét, sem pedig a hiányzás nincs bejelölve, akkor a tanulónak – bár a csoport tagja – de azon a foglalkozáson, tanórán nem kellett részt vennie.
A dinamikus tanulócsoportokat általában az olyan esetekben javasoljuk, ahol a tanulók a tanév során nagyon gyakran változnak az egyes tanórákon és foglalkozásokon, akár napokon vagy órákon beül.