Oldalfa
Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

Például érkeztetés, iktatás felületek, ahol a megfelelő menüre lépve egyből ezek a gyorsbeviteli felületek fogadják a Felhasználókat.


 

 Gyorsbeviteli felület felépítése

  • 1. rész - „Felület neve”: Itt jelenik meg, hogy milyen tétel beviteli felületéről van szó.
  • 2. rész – „Görgetősáv”: Az adatmezők mennyiségétől és a böngésző ablak nagyítási mértékétől függően jelenik meg ez a rész. Ha nem fér ki a képernyőre az összes adat, akkor az 1-3. felületrész együttesen görgethetővé válik, de a funkciógombok mindig láthatóak a böngésző ablak alján.
  • 3. rész - „Paraméter állások”: A gyorsbeviteli felületek felső részében látható a Paraméterek ablakban megadott kapcsolóállások. A kapcsolókkal lehet beállítani az aktuálisan felvitelre kerülő adatoknak megfelelő szerkezetű beviteli részt.  
  • 4. rész - „Beviteli rész”: A kapcsolók állításával a felületen megjelenő fülek száma és azok szerkezete dinamikusan változik, hogy csak az adott kombinációnak megfelelő adatmezők szerepeljenek. Ezeken a felületeken jellemzően egy lépésben egyszerre több menühöz tartozó adat felvitele történik integráltan, melyek eredményét több menüben lehet majd később megtekinteni, módosítani. Az így létrejött adatok közötti összefüggéseket az egyes entitások kapcsolódásain keresztül is el lehet érni. Például az iktatás során egy lépésben lehet nem érkeztetett bejövő küldeményt érkeztetni, és iktatni annak szükséges összes példányával, főszámos esetben pedig ügyiratának a létrehozásával és szükség esetén automatikus belső postázással. Az egyes lehetőségeket részletesen a későbbi fejezetek ismertetik.
  • 5. rész - „Funkciógombok”: A „Paraméterek” funkciógombbal lehet elérni a kapcsolóállások ablakát. A „Mégsem” funkcióval elvethető az új rekord felvétele, a „Mentés” gombbal pedig rögzíthető.

    Úgy vannak felkészítve ezek a gyorsbeviteli felületek, hogy igény esetén az adatrögzítés folyamatos lehessen, tehát az adatok megadása után annak mentésével új rögzítést kezdeményezhetünk egyből („WEB_REDIRECT_TO_ENTITY” paraméter „N” állása), de rendszerparamétertől függően a felvitel után az aktuálisan felvitt tételhez is ugorhatunk („WEB_REDIRECT_TO_ENTITY” paraméter „I” állása) annak menüjébe a szerkesztő felületére.