Oldalfa
Ugrás a metaadatok végére
Ugrás a metaadatok elejére

A jogszabályban előírt határidőig minden pedagógus és pedagógus végzettségű NOKS-felhasználó esetén szükséges értékelést készíteni az adott tanévben nyújtott teljesítményükről. 

A pedagógusokat és NOKS alkalmazottakat az Elektronikus napló/TÉR moduljában kell értékeli, azonban az egyéb vezetőket és helyetteseket az arra a célra kialakított KRÉTA Adminisztrátor Modulban, melyet a https://kretaadmin.e-kreta.hu/ linken érik el. Az egyéb vezetők és helyettesek értékeléséről ITT olvashat.

Az értékelő vezetőnek „PED TÉR – ÉRTÉKELŐ VEZETŐ” , a  közreműködőnek a „PED TÉR - KRÉTA KÖZREMŰKÖDŐ” jogosultsággal kell rendelkeznie.

Egy tanévben egyazon személyre csak egy vezetői értékelés rögzíthető, ugyanakkor a korábban rögzített értékelés törlése után újból felvehető egy azonos típusú értékelés a rendszerben.

Az értékelés folyamatának rövid összefoglalója:

  1. Értékelés megkezdése- Az értékelő vezető értékeli a pedagógusokat. "Mentett" státuszban csak ő maga látja, az értékelt nem. "Beküldött" státuszban már az értékelt is látja.
  2. Önértékelés- csak akkor lehet rögzíteni, ha már van "Beküldött" státuszú vezetői értékelése. Gyakorlatilag arra válaszul lehet önértékelést készíteni.
  3. Értékelés módosítása- ha a vezető szükségét érzi, a még nem végleges értékelésen módosíthat.
  4. Értékelés véglegesítése- Véglegesített státuszban már nem lehet módosítást végezni.
  5. Észrevételezés -opcionális, azonban az értékelés részét képezi. Mind az értékelő vezető, mind az értékelt tehet észrevételt a Véglegesített értékeléshez.

Mikor értékelhető egy pedagógus?

Csak akkor rögzíthető értékelés, ha:

  1. Az értékelendő alkalmazottnak van a rendszerben az értékelés tanévére vonatkozó, 3 db Jóváhagyott teljesítménycélja; (erről ITT olvashat)
  2. A TÉR/Értékelési szempontok menüpontban rögzítettek a felhasználóra vonatkozó intézményi egyedi értékelési szempontot is; (erről ITT olvashat)
  3. A Nyilvántartás/Alkalmazottak menüpontban az értékelendő alkalmazott Elsődleges munkaügyi lapján a Szempontrendszer mezőben beállították a rá vonatkozó értékelési szempontot. (erről ITT olvashat)

Pedagógusi szempontrendszerek:

Általános iskola (Pedagógus)

Gimnázium, szakgimnázium (Pedagógus)

Gyógyped. Konduktív ped. Int. (Pedagógus)

Szakiskola (Pedagógus)

Alapfokú Művészetoktatás (Pedagógus)

Szakszolgálat (Pedagógus)

Készségfejlesztő (Pedagógus)

Kollégium (Pedagógus)

Óvoda (Pedagógus)

Utazó, saját int. Gyógypedagógusok (Pedagógus)

Kiegészítő nemzetiségi óvoda (Pedagógus)

NOKS (Pedagógus)

Kiegészítő nemzetiségi nyelv. iskola (Pedagógus)


Értékelés rögzítése

A KRÉTA rendszer Elektronikus napló moduljába belépve  „TÉR” csempére kattintva az „Alkalmazottak értékelései” menüpontban lehet értékelést rögzíteni. Ugyanitt meg fognak jelenni korábbi tanévekre vonatkozó értékelési is. 

Új értékelés rögzítésére a „+ ÚJ” gombra kattintva van lehetőség, erre klikkelve egy felugró ablak jelenik meg, ahol felülről lefelé sorrendben ki kell választani a következő mezők értékét: „Pedagógus”, „Szempontrendszer”, „Feladatellátási hely”.

A „TOVÁBB” gombra kattintva lehet az értékelés következő lépésére tovább navigálni, a „MÉGSEM” gombra kattintva pedig mentés nélkül a lista oldalra kerül vissza a felhasználó.

Az értékelés létrehozásának következő lépésében a felugró ablak tetején láthatók a kiválasztott pedagógus alapadatai és az értékelés kapcsán az előző lépésben kiválasztott paraméterek is. A jobb felső sarokban pedig a lenti értékelési szempontok alapján számított „Összpontszám” érték kapott helyet.

ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTOK szekció

Az „Értékelési szempontok” szekcióban az egyes szempontok esetében a sor végi „Nyíl” segítségével lehet megtekinteni az adott szempont részleteit és annak részterületeit, illetve a hozzájuk rendelt maximális pontértékeket.

Az értékelési szempontonként lehetőség van az űrlapon:

  • opcionális „Szöveges értékelés” -t megadni
  • ezen kívül az egyes részterületekhez 0 és az előre meghatározott maximális pontszám közötti egész szám a „Pontszám” mezőben rögzíthető. Azon részterületek esetén, ahol nem kerültek maximális pontszámok meghatározásra, a felhasználók szabadon oszthatják szét az összefoglaló szempont maximális pontszámát a részterületek között, illetve az értékelés űrlapján jelezhetik, ha valamely részterület nem releváns az értékelt személy esetén.

Az összes 7db értékelési szempont esetében a kívánt pontszámok és szöveges értékelés megadásával lehet a pedagógus értékelési szempontrendszer szerinti értékelését megtenni.

Maximális karakterszám

Felhívjuk a figyelmüket, hogy a szöveges mezőkbe maximum 1000 karakter írható.

Az értékelési szempontok pontozását követően szükséges az egyedi teljesítménycélok szerinti értékelés megadása is, ami az „Éves célok teljesítésének értékelése” szekcióban tehető meg:

  • Minden „Cél” esetében megadható, hogy a korábban rögzített/elvárt „Cél számosság” teljesült-e, ezt a „Cél teljesítés” mező segítségével lehet megadni (: ha egy pedagógus célja 5 tanuló versenyre való felkészítése volt, akkor azt kell az értékelés során rögzíteni, hogy ténylegesen hány diákot készített fel.).
  • Emellett lehetőség van opcionális „Szöveges értékelés” megadására
  • Valamint pedagógusi értékelés esetén a célok teljesítésére 0 és 8 közötti pontszám adható „Pontszám” mezőben. A megadott pontszám beleszámít a fent említett értékelési „Összpontszám” értékébe is.


  • a MÉGSEM gomb hatására a felhasználó mentés nélkül bezárja az „Értékelés rögzítése” felugró ablakot és visszakerül az „Alkalmazottak értékelései” lista oldalra anélkül, hogy új értékelést rögzített volna a rendszerben. 
  • a MENTÉS gomb hatására az értékelés „Mentett” státuszba kerül és az értékelésben megadott adatok mentése piszkozatként megtörténik, de a mentést követően a felhasználó még módosíthatja, illetve törölheti az értékelést. 
  • a BEKÜLDÉS gomb hatására az értékelés „Beküldött” státuszba kerül és megtekinthetővé válik az értékelt alkalmazott számára.  Ebben a státuszban van lehetősége az értékelt alkalmazottnak önértékelést rögzítenie. 
  • a VÉGLEGESÍTÉS gomb hatására az értékelés „Véglegesített” státuszba kerül, utána már nem módosítható. 

A „PED TÉR – KÖZREMŰKÖDŐ” által beküldött értékelést csak a „PED TÉR – ÉRTÉKELŐ VEZETŐ” láthatja, az alkalmazott, akiről az értékelés szól nem láthatja.

Fejlesztendő terület

Értékeléskor lehetőség van a Fejlesztendő terület megnevezésére, melyet az alábbi helyeken lehet rögzíteni:

1) Értékelés rögzítésekor a teljesítménycélok értékelése alatt

2) Értékelés módosításakor az Alapadatok rész alatt.

A Fejlesztendő terület kitöltése akkor kötelező, ha 50 pont alatt van a teljesítmény. A szöveges mezőbe maximum 4000 karakter írható.

Értékelés törlése

„PED TÉR – ÉRTÉKELŐ VEZETŐ” jogosultságú vezetőként lehetőség van a már rögzített értékelések törlésére „Beküldött” és „Végleges” státusz esetén is. A törlés funkció a lista oldalon az adott értékelés sorában található törlés „Kuka ikon” segítségével végezhető el.

Törlést megelőzően a rendszer egy megerősítő kérdést tesz fel a véletlen törlések elkerülése érdekében.