Összehasonlított verziók

Kulcs

  • Beillesztett sor.
  • Törölt sor.
  • Formázás megváltoztatva.

Hogyan tudom módosítani a jelszavamat? 

A belépés után megjelenő képernyő tetején jobb oldalon látható a belépett felhasználó "Profil menü"-je, ezen belül a felhasználói profilbeállításokban lehetőségünk van a jelszavak megváltoztatására, módosítására.

...

Profilbeállítások

Jelszó módosítása

 A menüpontban van lehetősége a felhasználónak, amennyiben az intézmény úgy állította be, hogy a jelszavát módosítsa. 

A módosításhoz szükséges a "Jelenlegi jelszó" megadása, majd az "Új jelszó" és az "Új jelszó megerősítése" mezők kitöltése, majd a "Mentés" gombbal a módosítások érvényesítése.

...

Tipp
iconfalse
title

...

Jó tudni!

A jelszavakban nem

...

célszerű az ékezetes karakterek használata, mivel az eltérő billentyűzetkiosztások miatt gyakran tévesztéshez vezethet. 


Milyen szabályokat érdemes betartani a jelszavak létrehozásakor, módosításakor? 

Nincs egységesen elfogadott, teljesen egyértelmű szabály arra, milyen is egy kellően biztonságos jelszó, ezért jaavslatként az alábbi tanácsokat érdemes megfontolni a jelszavak beállításakor:

  1. A jelszó legyen minimum 8 karakter hosszúságú, de általános elvként elmondható, hogy egy jelszó minél hosszabb, annál biztonságosabb!
  2. Használjunk vegyes kis és NAGYBETŰKET egyaránt ajelszavunkban. 
  3. Kerüljük az gyakori vagy nagyon egyszerű jelszavakat, mert a támadók elsősorban ezzel próbálkoznak. Ilyen jelszavak azok, amelyek - bár a formai követelményeknek megfeélelnek - de könnyen kitalálhatók,  pl. a Jelszo123, Alma1234, qWeRty123456, Password1234567890, StarWars1977, passw0rd stb. 
  4. Használjunk speciális karaktereket is, pl. írásjeleket a jelszavunkban. Egy vessző, pont, felkiálítójel vagy egyéb írásjel használata nehezebben kitalálhatóvá teszi a jelszaunkat, de ezeket az ésszerűség határán belül használjuk!
  5. Értelmes szavak használata. : A közhiedelemmel ellentétben egy erős jelszónak nem feltétlenül szükséges teljesen véletlenszerűen egymás mellé rakott karakterekből állnia. Használhatunk értelmes szavakat (lehetőleg teljesen értelmetlenül hangzó szópárokat) is, amennyiben azoknak semmi közük hozzánk és nem utalnak semmilyen tulajdonságunkra, hozzátartozónkra, házi kedvencünkre.
  6. Változtassuk meg jelszavunkat rendszeresen ill. abban az esetben ha felmerül a gyanú, hogy valaki megtudta azt. Nem érdemes nagyon gyakran változtatni, a KRÉTA esetében azonban javasoljuk, hogy legalább évente érdemes megváltoztatni a jelszót. 
  7. Soha ne írjuk le papírra a jelszavainkat és még csak utalás szintjén se beszéljünk róla senkinek. A tapasztalatok ugyanis azt mutatják, hogy már néhány, ártatlannak tűnő kérdés megválaszolásával már elegendő információt adhatunk ki a jelszavunkról ahhoz, hogy az a kérdező számára pontosan kitalálható legyen. Ha feledékenyek vagyunk, használjunk jelszókezelőt, a jelszófájlról pedig készítsünk időnként biztonsági másolatot!

Jelszókezelés bemutatása

Oldal szerepeltetése
VIDEO:Jelszókezelés
VIDEO:Jelszókezelés